Άλ Τσαντίρι
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Άλ Τσαντίρι

Unofficial fan club!
 
ΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lalkis Lazopoulos: official site!

Πήγαινε κάτω 
+6
alvaro75
totti
vasilis
nasos63
altaba
Altsantiriotis
10 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Altsantiriotis
Admin
Admin
Altsantiriotis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ηλικία : 43
Τόπος : Ellada
Γλώσσα : Ellhnika,Germanika...
Registration date : 17/02/2008

Lalkis Lazopoulos: official site! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Lalkis Lazopoulos: official site!   Lalkis Lazopoulos: official site! Icon_minitimeΠεμ Φεβ 21, 2008 5:50 pm

Authn einai h epishmh selida tou Laki Lazopoulou.

www.lakislazopoulos.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.altsantiri.catsboard.com
altaba
Guest
Guest



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 19/02/2010

Lalkis Lazopoulos: official site! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lalkis Lazopoulos: official site!   Lalkis Lazopoulos: official site! Icon_minitimeΠαρ Φεβ 19, 2010 11:09 pm

https://www.youtube.com/watch?v=nDImk3 Kαλημερα,αυτο το video ειναι απο την Μ.Βρετανια και δειχνει εναν τροπο πως αυτοι προσπαθουν να αντιμετοπισουν την οικονομικη κριση,και το σπουδεοτερο ειναι οτι τελειωνει ζητωντας να ψηφησουν !!! Νομιζω οτι ειναι πολυ καλο και θα μπορουσε να βοηθηση και εδω.Ευχαριστω πολυ !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasos63
Guest
Guest



Αριθμός μηνυμάτων : 4
Registration date : 01/03/2010

Lalkis Lazopoulos: official site! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lalkis Lazopoulos: official site!   Lalkis Lazopoulos: official site! Icon_minitimeΔευ Μαρ 01, 2010 10:07 pm

οι εργατοπατερες <προεδρος γεσεε αδεδι> προσφατα ακουσα οτι τουλαχιστον ο προεδρος της γεσεε παιρνει 120000 ευρο τον χρονο, κι αυτος ο ανθρωπος μας λεει οτι εκπροσωπει την εργατικη ταξη. τι μπορει να νιωσει απο την αγωνια των εργαζομενων? μηπως αυτα τα γευματα εργασιας ειναι τι θα πουμε σ, αυτους τους μ...... απο κατω What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasilis
Guest
Guest



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 08/03/2010

Lalkis Lazopoulos: official site! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Λάκης Λαζόπουλος official site   Lalkis Lazopoulos: official site! Icon_minitimeΔευ Μαρ 08, 2010 12:48 am

Λάκη μου
Παρακολουθώ - με μικρές καθηστερίσεις ημερών, καθώς ζω στο Λονδίνο και βλέπω κάποια επιλεκτικά πράγματα μέσω ιντερνετ- τις εκπομπές σου και εχω κάποιες παρατηρήσεις-παράπονα, καθώς ως παράπονα μας έχουν μάθει οι ''τίποτα'' του νεοελληνισμού να εκφραζόμαστε.

1ον Μια αναφορα σε κάποιους τομείς που ενω θα έπρεπε να είναι λειτούργημα έχουν καταντήσει εμπόριο: Δημοσιογραφία = ιερό, μή καθοδηγήσημο χρέως προς την κοινωνία για ενημέρωση και ΔΙΕΡΕΥΣΗΣΗ, αρα το έντυπο πολιτικό σώμα του λαού. (πολιτικό με την έννοια του πολίτη και οχι της πολιτικής). Δημοσιογραφία σήμερα = ανούσια παπαγαλήζουσα στάση υποκινούμενη απο κοντρολ καναλαρχών (άρα συμφέροντα) η απο κομματικές σκοπιμότητες διαστρεβλώνοντας και σχιματίζοντας με προπαγανδιστικό τροπο την ενημέρωση του πολίτη . Πολιτικοί = εκτελεστικό όργανο του πολιτη έχων την σχετική εξουσία των αποφάσεων που πρεσβέβει πάντα ο λαός και υπεύθυνοι για πολιτισμική και βιοτική ευημερία. Πολιτικοί σήμερα = εκτελεστικό όργανο καπιταλιστικών συμφερόντων και εκμετάλευσης της αδύναμης (όπως μας έχουν κάνει να πιστεύουμε ταξης). Αστυνομία = εκτελεστικό όργανο του νόμου για την προστασία του πολίτη, την αποτροπή αδηκηματων, και την επαναφορά της τάξης. Αστυνομία σήμερα = εξουσιαστική δύναμη τιμωρίας και φόβου, με ιγετικό προφίλ κατά του πολίτη.
Δεν ειναι μεγαλα λόγια, ουτε καποιου είδους επιδηξη γνωσης μα μια προτροπή να σκευτούμε και να συνειδητοποιήσουμε τον τοτε ρόλο της Γαλλικής επαναστασης, να δούμε το χρέως μας στα παιδιά μας, στα παιδία σας και να βγούμε όλοι στους δρόμους και να ξεσηκωθούμε. Πως μπορείτε μωρέ και σκήβετε το κεφάλι στους κλέφτες. Τώρα να απαιτήσουμε να γυρίσουν όλα τα λεφτα πίσω, όλοι τους, όχι βγαίνοντας στις εκπομπές και κάνοντας παράπονα ούτε με βανδαλισμούς-αλλοθι για αντιπερισπασμό, μα με λουλούδια (όπως το κοριτσάκι μετα τον θάνατο του αλέξη που φαίνεται πως ξεχάσαμε όλοι μας) και ισχυρή απαίτηση έξω απο τα προθυπουργικά και υπουργικά σαλόνια, μερόνυχτα μεχρι να βγούνε και να παραλάβουν τις ευθύνες που όλοι τους έχουν. και γιαυτό δεν φτάνουν μόνο τα παιδιά (που αγωνίζονται στους δρόμους και σκοτώνονται ή φυλακίζονται), όσα απέμειναν δηλαδη γιατι οι άλλοι, όπως και η αφεντιά μου αφήσαμε αυτήν την χώρα στρέφοντας το μέλλον μας κάπου που τουλάχιστον μας σέβονται ως υπάρξεις. Πολεμίστε για τα παιδιά σας, ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΦΕΡΑΤΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΩΡΕ????? Όχι με παλαμάκια στις εκπομπές του λάκη ούτε κολλημένοι στις τηλεοράσεις παρακολουθόντας τα ''νέα'' αλλα ''γράφοντας τα νέα''. Η ΑΓΑΠΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΠΡΑΝΑ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ έλεγε ένας απο τους ποιο μεγαλους συγχρονους ποιητές μαζι με τον Καρούζο και τον Καριωτάκη, ο Αλέξης ΤραΪανός


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vasilis στις Δευ Μαρ 08, 2010 1:05 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : al tsantiri news)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
totti
Guest
Guest



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 31/03/2010

Lalkis Lazopoulos: official site! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lalkis Lazopoulos: official site!   Lalkis Lazopoulos: official site! Icon_minitimeΤετ Μαρ 31, 2010 5:48 pm

Altsantiriotis έγραψε:
Authn einai h epishmh selida tou Laki Lazopoulou.

www.lakislazopoulos.gr

καλησπερα!! Στεφανος ονομαζομαι και ειμαι απο αλβανια. και ειμαι 22 ετων η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομουν επι ωρες, να στηλω ενα μηνυμα σε σενα η οχι και τελικα αποφασησα να το στηλω. εχω προσπαθησει μονος να λεισω το προβλημα μου, αλλα δυστηχως ειμαι σε αδιεξοδο . καλως η κακος μονο μεσω δημοσιογραφων ( μη διευτηαρμενων )μπορει καμια φορα να βρισκεθει λυσει . Γιαυτο αν το μυνημα αυτο ,παει στο λακη λαζοπουλο , σε παρακαλω απαντησε στο μυνημα μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alvaro75
Guest
Guest



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 30/04/2010

Lalkis Lazopoulos: official site! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lalkis Lazopoulos: official site!   Lalkis Lazopoulos: official site! Icon_minitimeΠαρ Απρ 30, 2010 12:11 am

ΛΑΚΗ
Καλησπέρα

Απλα αναρωτιέμαι με όλα αυτά τα μέτρα που μας περάσανε, μήπως τελικά καταντήσουμε κάπως έτσι??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tsantirman
Guest
Guest



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 05/05/2010

Lalkis Lazopoulos: official site! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lalkis Lazopoulos: official site!   Lalkis Lazopoulos: official site! Icon_minitimeΤετ Μάης 05, 2010 10:43 am

Λακη μου,
ειμαι απο τους πλεον πιστους της εκπομπης μην εχοντας χασει κανενα επεισοδιο απο το ξεκινημα της. Μαλιστα εχοντας ερθει σε αντιπαραθεση με πολλους οταν αρχισες και οι αποψεις σου αλλα και το υλικο σου φαινοταν στους περισσοτερους μη 'αρεστο'. Ευτυχως αυτη η αντιληψη εχει πλεον αλλαξει. Δεν σου κρυβω οτι τις περισσοτερες φορες νοιωθω να εξωτερικευεις αυτα που απο μονος μου δεν μπορω να πω η να εκφρασω και γι'αυτο σε ευχαριστω. Βεβαια υπαρχουν και στιγμες που ειμαι αντιθετος η μαλλον μη συμφωνος με ορισμενα θεματα σου, οπως πχ προσωπικες αντιδικιες (ονοματα δεν λεμε..) που τραβουν περισοτερο απο οσο θα επρεπε. Οχι οτι ειμαι αντιθετος με την επιλογη σου αυτη στο να σατιριζεις καυστικα αυτα τα ατομα, καθε αλλο μαλιστα, αλλα δεν πρεπει να φαινεται οτι ειναι επι προσωπικου επιπεδου κατι το οποιο γινεται με την συνεχη ενασχοληση.
Τελος παντων επι του κυριου θεματος.
Χθες (04/05/2010) η εκπομπη σου ηταν η πρωτη φορα που με εκανε να αλλαζω καναλι περιστασιακα. Ειμαι οπως και οι υπολοιποι ελληνες ενας απο αυτους που θα μας μαστισει η κριση με τον εναν η τον αλλο τροπο. Δεν μπορω ομως σε τετοια κατασταση που ειμαστε και εσυ που σε θεωρω εξυπνο να σε βλεπω να αφοριζεις την παρουσα κατασταση οπως εχει γινει με τα οποια μετρα, χωρις συγχρονως να παρουσιαζεις εστω και μια διαφορετικη λυση. Οι πολιτικοι Σαμαρας, Παπαρηγα, Τσιπρας ειναι αναμενομενο να το κανουν γιατι πραγματικα δεν εχουν εναλλακτικη λυση εκτος την δημαγωγια. Ακομα και τωρα σε μισοβυθισμενο καραβι οπως ειναι η οικονομια μας, αυτοι ακομα προσπαθουν να κοψουν εισητηρια για επιβατες, τετοια καταντια. Γιατι δεν λες αν αυτοι εχουν εναλλακτικη λυση βιωσιμη? Τονα λες οχι ειναι οτι πιο ευκολο. Το να προτεινεις λυση ομως δεν ειναι και αυτο χρειαζεται ο λαος σημερα. Οχι αρνηση για την αρνηση γιατι αυτο δειχνει οτι καθαρα υπαρχει αλλος σκοπος και μαλιστα απο αυτους που εσυ φαινεται οτι καταδικαζεις. Εσυ απο μονος σου δεν λες οτι εχουμε χορτασει απο λογια και μονο λογια? Αυτο συμφωνουμε ολοι μας. Οι κυριοι ομως της αρνησης τι εχουν να προτεινουν ρεαλιστικα πανω σε αυτο? Τιποτα εκτος απο ακομα μια προσπαθεια ψηφοθηριας ακομα και πανω απο τα 'ετοιμοθανατα' κορμια μας!
Ποιος τελικα ειναι πισω τους και τους καθοδηγει? Γιατι τουλαχιστον απο τον Γιωργο ξερουμε ποιος ειναι απο πισω και καθοδηγει. Απο τους αλλους ομως??Γιατι δεν θιγεις και αυτο το θεμα?Ειναι αραγε ολοι τους τοσο ανθελληνες και αν ειναι γιατι συνεχιζεις να τουσ δινεις βημα, και αναφερομαι συγκεκριμενα στον κ. Τσιπρα και στην κ. Παπαρηγα (για τον Σαμαρα δεν αξιζει να αναφερθω καθοτι παιζει στο θεατρο του παραλογου) μην εχοντας ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ προτεινει εστω και μια εναλλακτικη λυση??? Βεβαια και ο Γιωργος λογια ελεγε πριν αλλα ετυχε και της αναλογης κριτικης. Αυτοι οι κυριοι/κυριες της λανθανουσας αριστερας γιατι δεν εχουν ποτε τυχει αναλογης κριτικης? Δεν ειναι και αυτοι υπευθυνοι για την καταντια της σημερινης αριστερας? Αν ειχαν εστω και μια εναλλακτικη λυση στα σημερινα προβληματα δεν θα ειμασταν ολοι με το μερος τους?? Γιατι ομως δεν εχουν? Ανικανοτητα η κατι αλλο?
Αφορισμους εκανε η εκκλησια. Απο πολιτικους απαιτουμε λυσεις και οχι αλλη δημαγωγια.
Μεχρι να βρεθει, και αν, αυτη η καλυτερη λυση, δυστυχως θα ειμαστε αναγκασμενοι να πορευομαστε με αυτον που ειναι στην εξουσια.
Και εσυ Λακη μου που τοσο σε εκτιμω, παρακαλω κατανοησε το ποσο δυσκολη ειναι η κατασταση τωρα, το οσο δυσκολοτερη θα γινει και δωσε λιγο ελπιδα απο το βημα σου.
Η μιζερια μονο περισσοτερη μιζερια θα φερει στην προκειμενη κατασταση.
Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
possative_triger
Guest
Guest



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 08/05/2010

Lalkis Lazopoulos: official site! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lalkis Lazopoulos: official site!   Lalkis Lazopoulos: official site! Icon_minitimeΚυρ Μάης 09, 2010 12:14 am

τεστ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Galtheral
Guest
Guest



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 12/11/2010

Lalkis Lazopoulos: official site! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lalkis Lazopoulos: official site!   Lalkis Lazopoulos: official site! Icon_minitimeΔευ Νοε 15, 2010 2:07 am


Παρ Nov 12, 2010 4:07 pm Θεματική Ενότητα: ΝΕΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΙΛΟΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (Wink
Μετά από χρόνια σπουδών στο αντικείμενο της τέχνης και με δύο πανευρωπαϊκές διακρίσεις στο ενεργητικό μου, γύρισα στην Ελλάδα, όπου θα δεχόμουν τη ζεστή αγκαλιά των φίλων και της οικογένειας, με κύριο στόχο να είμαι χρήσιμος και να προσφέρω ό,τι έμαθα τόσα χρόνια στο εξωτερικό. Οι πύλες που θα άνοιγαν εδώ έμοιαζαν τεράστιες. Όσο όμως πλησίαζα, άρχιζαν να εμφανίζονται τεράστιες σκαλωσιές και κάποιοι από κάτω αγκομαχώντας να τις στηρίζουν στις πλάτες τους. Ήταν άνθρωποι δυνατοί, γεμάτοι υπερηφάνεια που είχαν λυγίσει από το βάρος. Πιο πάνω άλλοι κι άλλοι…όσο πιο κοντά πλησίαζα, διαπίστωνα πως οι σκαλωσιές ήταν φτιαγμένες από ανθρώπινα κορμιά. Ο ένας στήριζε τον άλλο για να φτάσουν πιο ψηλά, κάποιοι έπεφταν στο κενό αλλά κανείς δεν είχε χρόνο να κοιτάξει αυτόν που έπεφτε. Σταθερά όμως κάποιοι λεπτεπίλεπτοι και αδούλευτοι κατάφερναν να βρίσκονται στην κορυφή. Όταν έφτασα κάτω από την πύλη, με έπιασε τρόμος μ’ αυτό που φανερώθηκε μπροστά στα μάτια μου. Όλοι οι βαστάζοι φώναζαν ο ένας στον άλλο «πάμε να αναστυλώσουμε αυτό το τέλειο αρχιτεκτόνημα των προγόνων μας». Έτσι έπαιρναν κουράγιο για να καταφέρουν να ξαναδώσουν σ’ αυτή την πύλη τη χαμένη ομορφιά της. Εκείνοι όμως που βρίσκονταν ψηλά, φώναζαν με φωνή δυνατή «πιο ψηλά, πιο ψηλά» και με τα καλέμια τους γκρέμιζαν και έπεφταν στο κενό κομμάτια χρυσών μαιάνδρων, μαρμάρινων ανάγλυφων και πλήθος νέων ανθρώπων σαν κι εμένα… Τρέχαμε εμείς να φυλαχτούμε απ’ τα αγκωνάρια που έπεφταν από ψηλά και άνοιγαν το έδαφος μπροστά στα πόδια μας, φτιάχνοντας κρατήρες και χαράδρες. Πολλοί από τους νέους που προσπαθούσαν να περάσουν τις πύλες για να σωθούν, ενσωματώθηκαν τελικά στη μάζα των βαστάζων. Περνώντας τις πύλες, βρέθηκα με λίγους εναπομείναντες να καθαρίζουμε τον αέρα, φυσώντας με όλη τη δύναμη των πνευμόνων μας να φύγει η σκόνη. Γύρω μας κενό.
Ζωγραφίζω αυτή τη σουρεαλιστική εικόνα σήμερα, μετά από 5 χρόνια ως ωρομίσθιος σε δυσπρόσιτα νησιά και σε απομακρυσμένα ορεινά. Έχω ρισκάρει συχνά για να φτάσω στη δουλειά μου γιατί ήθελα πάντα να είμαι σωστός απέναντι σ’ αυτό που είχα επιλέξει ν’ ασκήσω και πιστός στο καθήκον μου να μεταλαμπαδεύσω τις λιγοστές γνώσεις μου στα νέα παιδιά, που τόσο αγνά, σαν μέλισσες, ρουφούν κάθε χρήσιμο πράγμα που έχεις να τους δώσεις. Όλα αυτά τα χρόνια τα εικαστικά ήταν για το δημοτικό ένα μάθημα «εξωσχολικό», δευτερεύον και υποβαθμισμένο. Πριν τρεις μήνες το κράτος μου ανακοίνωσε πως όλες οι θυσίες που έκανα αυτά τα χρόνια και η πίστωση χρόνου και χρήματος που του είχα δώσει για να κάνει τη δουλειά του έπιασαν τόπο στο θεσμό του ΝΕΟΥ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΠΙΛΟΤΙΚΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ. Το υπουργείο παιδείας έχει προσλάβει περίπου 4000 εκπαιδευτικούς για τη διδασκαλία των καλλιτεχνικών, της θεατρικής αγωγής, της μουσικής κά. ΣΕ 800 τέτοια σχολεία, οι οποίοι θα πληρώνονται από το πρόγραμμα ΕΣΠΑ. Το αποτέλεσμα: ενώ όλο αυτό το διάστημα δουλεύουμε απλήρωτοι και είμαστε έτοιμοι να διαμαρτυρηθούμε επίσημα, το Υπουργείο εκδίδει τη νέα ΑΤΟΜΙΚΗ σύμβαση για τους αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ! Σημείωση: μέχρι τώρα οι αναπληρωτές δεν καλούνταν να υπογράψουν καμία σύμβαση, καθώς υπάγονταν στο καθεστώς των αναπληρωτών. Ως άλλοι ωρομίσθιοι, λοιπόν, μαθαίνουμε σήμερα ότι η μισθοδοσία μας θα υπολογίζεται «κατ΄ αναλογία των αποδοχών των αναπληρωτών», πλην σύμφωνα με τις ημέρες δουλειάς! Τα έξοδα όμως δε θα υπολογίζονται «κατ’ αναλογία», ούτε θα πληρωνόμαστε τακτικά, αν κρίνουμε από την μέχρι στιγμής κατάσταση. Στο ίδιο σχολείο θα υπάρχουν λοιπόν στο εξής αναπληρωτές α’ και β’ κατηγορίας, μόνο που θα καλούνται να προσφέρουν αφειδώς –και μονόπλευρα- όπως πάντα… Κι όμως η αίτηση που κληθήκαμε να συμπληρώσουμε ήταν με βάση το καθεστώς εργασίας των κανονικών αναπληρωτών. Τώρα με μια εγκύκλιο καταργούνται τα πάντα! Γιατί αυτή η διάκριση; Τι συμβαίνει με την ίδια συμμετοχή του 25% που καλείται να καταβάλει το ελληνικό δημόσιο για να λειτουργήσει το «νέο σχολείο»; Ας πάψει επιτέλους η Διδασκαλική Ομοσπονδία Ελλάδος (ΔΟΕ) να θολώνει τα νερά, εκδίδοντας καθησυχαστικά δελτία τύπου με λέξεις αμφίβολης ερμηνείας, όπως «αναλογία» ή «αντιστοιχία» μισθοδοσίας. Εμείς ζητάμε οι πλήρεις εργασιακές υποχρεώσεις μας να αναλογούν και σε πλήρεις, εξισωμένες αποδοχές. Ένα «νέο σχολείο» οφείλει να βασίζεται σε εκπαιδευτικούς πρόθυμους να προσφέρουν, άρα ικανοποιημένους, όχι σε ψευτοαναπληρωτές και προλετάριους της εκπαίδευσης. Σας ευχαριστώ!

Κωνσταντίνος Μπιλιούρης
Αναπληρωτής ( καθηγητής εικαστικών στο
ΝΕΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΙΛΟΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Η.Γενια.Της.Νεολερας
Guest
Guest



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 16/11/2010

Lalkis Lazopoulos: official site! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lalkis Lazopoulos: official site!   Lalkis Lazopoulos: official site! Icon_minitimeΤρι Νοε 16, 2010 2:39 am

Γεια σας κυριε λαζοπουλε.Δεν ξερω αν θα διαβασετε ποτε αυτο το κειμενο που εχω να γραψω αλλα μεσα στην απελπισια μου θελω να πιστευω πως θα το διαβασετε.Ειμαι 18 χρωνων για την ακριβεια ειμαι γεννημενος γενναρη του 1992,και μετα απο οσα βλεπω πηρα το θαρρος να γραψω καποια πραγματα με την ελπιδα πως θα τα πειτε στην τηλεωραση μηπως και αλλαξουν λιγο τα πραγματα.Ζω,η μαλλον ζουμε σε μια χωρα η οποια απο οποια πλευρα και αν την κοιταξεις,ειναι στα χειρωτερα της.Απο θεμα πολιτικης,ψηφιζουμε καποια ατομα τα αποκαλουν πολλοι ρεμαλια θα τολμησω να πω εγω,που το μονο που σκεφτονται ειναι πως θα βαλουνε λεφτα στην τσεπη τους,και οχι που θα μπορουσαμε να φτασουμε...Εδω που ειμαστε τωρα δηλαδη και τα χειρωτερα ερχονται.Θα μου πεις,το χρημα ειναι γλυκο και πολλοι το προσκυνουν.Εγω φιλε λακη αν και μικρος και αν και μεγαλωσα μεσα σε φτωχια δεν το προσκυνησα δεν το προσκυναω και δεν προκειτε να το προσκυνησω ποτε.Μας βαζουν σε ενα τρυπακι να διαλεξουμε να βγαλουμε σαν "εκπροσωπους" μας αυτους οι οποιοι θα βαλουν τα λιγοτερα στην τσεπη,η σε αυτα που θα φανε θα εποφελισουν και εμας.Απο αποψη Αστυνομιας:Αυτοι που υποτιθεται πρεπει να τηρουν την ταξη,αυτοι δεν ειναι φιλε μου που σκοτοσανε ενα παιδακι δεκαπεντε χρωνων?το ξεχασαμε αυτο ομως...Αυτοι δεν ειναι που πιασανε ενα συναδελφο τους με κιλα κοκαινης?και αυτο το ξεχασαμε ομως...Αυτοι δεν ειναι που χωρις να εχουμε κανει κατι παρανομο τους βλεπουμε και τους φοβομαστε?Αυτοι δεν ειναι που πουλανε προστασια σε πολλα μαγαζια?Αυτοι δεν ειναι που βρισκουν μικρα παιδια σε χρηση χασις και τα "μπαγλαρωνουν?Δεν σου λεω οτι για το τελευταιο εχουν αδικο,αλλα τους μεγαλους καρχαριες που κανουν το εμποριο,γιατι ποτε κανεις δεν τους ενοχλει?Αφου η τεχνολογια εχει εξεληχθει τοσο πολυ ειναι πολυ ευκολο πλεον...Απο πλευρας νυχτas:Ολα διακινουνται μεσα στην νυχτα...Μαυρα λεφτα,οπλα,μπραβιλικι ολα αυτα...ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΟΥΝ?????Ισως ειμαι μικροσ και λεω πραγματα που δεν μπορω να σκεφτω και να αναθεωρισω καλυτερα,αλλα αυτο που ξερω ειναι πως ειμουν ενα παιδι γεματο χαρα,τρελα,και χαρακτηρα και παντα εκανα τους ανθρωπους να περνανε ομορφα μαζι μου.Και χωρις να βγαζω τον εαυτο μου απ'εξω ΓΙΑΤΙ ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ οι "χαζοι"που τους ψηφηζουμε,εφτασα λοιπον στο σημειο λακη να ειμαι 18 χρωνων,να με εχουν κανει να συχαινομαι τα παντα στην Ελλαδα που ειναι τοσο πενεμενη και τιμιμενη,και να θελω να σικωθω να φυγω.Με καναν,να μην εχω ορεξη να βγω απο το σπιτι μου γιατι δεν υπαρχει κατι ουσιαστικο να κανω πλεον....Ελπιζω να τα ακουσω αυτα που σου εγραψα και καποια στιγμη στην τηλεωραση..Και τελειωνοντας θελω να πω στους "χαζους",απλους,φιλοτιμους πολιτες ΞΥΠΝΗΣΤΕ κ ελατε να παρουμε την κατασταση στα χερια μας ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ.


Υ.γ:παιδια οποιοσδηποτε θελει να πει κατι σε αυτο που εγραψα,feel free to quote me and answer me.Ευχαριστω,γιαννης πειραιας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lalkis Lazopoulos: official site!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Άλ Τσαντίρι :: "Al Tsantiri Cafe" :: Διάφορες ιστοσελίδες-
Μετάβαση σε: