Άλ Τσαντίρι
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Άλ Τσαντίρι

Unofficial fan club!
 
ΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 afieromeno sthn kyria manolidoy kai to tzoytzoyko tis

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
LAKIS711
Guest
Guest



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 02/06/2010

afieromeno sthn kyria manolidoy kai to tzoytzoyko tis Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: afieromeno sthn kyria manolidoy kai to tzoytzoyko tis   afieromeno sthn kyria manolidoy kai to tzoytzoyko tis Icon_minitimeΤετ Ιουν 02, 2010 12:43 am

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgosap
Guest
Guest



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 24/11/2010

afieromeno sthn kyria manolidoy kai to tzoytzoyko tis Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: afieromeno sthn kyria manolidoy kai to tzoytzoyko tis   afieromeno sthn kyria manolidoy kai to tzoytzoyko tis Icon_minitimeΤετ Νοε 24, 2010 1:08 am

Λάκη καλησπέρα,

Σε βλέπω φανατικά κάθε Τρίτη αλλά και Σαββατο.

Είμαι και εγω ένας από αυτούς που μέσα από την καθημερινή προσπάθεια επιβείωσης ψάχνω να βρώ ΓΙΑΤΙ γίνονται όλα αυτά και που θα καταλήξουν.

Ο παππούς μου, μου έλεγε ιστορίες για τους πολέμους και για τους φίλους μας τους ευρωπαίους.

Έτσικαι εγώ καταλήγω στο συμπέρασμα ότι η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ.

Η Ελλάδα μια ζωή ψάχνει να βρεί τους εχθρούς της από λάθος πλευρά ( Τούρκους ) και τελικά τις έρχονται από αλλού ( Ευρώπη )

Πάντα οι φίλοι μας ( Γάλλοι Άγγλοι Αμερικάνοι ) αφού αφήσουν να μας κατεστρέψουν ( Γερμανοί ) μας βοηθούν με υπέρογκα δάνεια που δεν μπορούμε μετά να πάρουμε ανάσα για δεκαετίες.

Όσοι μας καταστρέφουν ( Γερμανία ) έχουν πάντα τους ίδιους φίλους ( Αυστριακούς ).

Συμπέρασμα :

Βρισκόμαστε μπροστά σε ένα μοντέρνο πόλεμο όπου :
Ο Χίτλερ ( Μέρκερ ) έστειλε τα ES ES ( simens ) και με τα τανκ του ( έργα και παροχές ) μας κατέκτησε.
Αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι για άλλη μια φορά συμπατριώτες μας ( οι πολιτικοί) φόρεσαν την μαύρη κουκούλα και πρόδοσαν την Ελλάδα.

Αυτό που θέλω να τους πω είναι ότι τότε μετά τον πόλεμο όλοι αυτοί με τις μαύρες κουκούλες δικαστικάν από τον ίδιο τον λαό και δεν πρόλαβαν να αυτοεξοριστούν στην Γαλλία.


Πόσες φορές θα πρέπει να επαναληφθεί αυτή η ιστορία για να βάλουμε μυαλό;;;;;;;;;;;;;;;








Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
afieromeno sthn kyria manolidoy kai to tzoytzoyko tis
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Άλ Τσαντίρι :: "Al Tsantiri Cafe" :: Διάφορες ιστοσελίδες-
Μετάβαση σε: